reklamni cedule, kebab

Samolepky a polepy

Chcete-li si nechat vyrobit reklamu, potřebujete zpravidla nějaké nápisy nebo obrázky. Toho dnes nejjednodušeji dosahujeme pomocí samolepicí reklamy. Samolepky či samolepy, polepy či nálepky lze rozdělit do dvou základních kategorií:

1) ŘEZANÁ GRAFIKA, ŘEZANÁ REKLAMA (vyřezaná na řezacím plotru)

Řeže se z barevných fólií a poznáte ji na první pohled. Jsou to všechny ty nápisy a loga, které kolem sebe nemají pozadí. Čili jednotlivá písmenka a obrazce na různých nosičích – automobilech, výkladních skříních, reklamních panelech a deskách. Řezaná reklama je vždy odolná vůči povětrnostním vlivům – mrazu, vodě a slunci (venkovní outdoorová reklama). Životnost řezané reklamy se podle typu fólie udává až 10 let. Jejich barevná škála je omezena vzorníkem. Barvy jsou ovšem spolehlivé, brilantní a kontrastní.

2) TIŠTĚNÉ SAMOLEPKY (vytištěné na tiskovém plotru)

Tisk samolepek probíhá na bílou (příp. čirou) fólii eko-solventním inkoustem. Takto lze vyvořit nejen nápisy nebo grafiky, ale především fotografie. Nápisy nebo obrázky lze v případě potřeby od jejich pozadí oddělit zase jen vyříznutím. To už je dvojí, kombinovaný proces – tiskový a řezací. Barevná škála tištěných polepů je relativně neomezená – lze vytisknout miliony barevných odstínů. Jsou rovněž odolné vůči všem povětrnostním vlivům, jde o UV tisk. Ačkoliv se UV odolnost tisku mnohdy zvyšuje laminací, obecně jsou tištěné samolepky méně trvanlivé než řezané – okolo dvou max. tří let.

Chcete-li rychle vyrobit cenově dostupnou reklamu, určitě využijte řezanou nebo tištěnou samolepicí reklamu. PAMATUJTE, ŽE VHODNÝ OBRÁZEK (FOTOGRAFIE) MŮŽE MÍT VĚTŠÍ VYPOVÍDACÍ HODNOTU NEŽ MNOŽSTVÍ SLOV! Neváhejte tedy při návrhu Vaší reklamy použít vhodně zvolené fotografie.

VYUŽITÍ SAMOLEPEK JE VELMI ŠIROKÉ – RÁDI VÁM VYROBÍME:

 • Nejrůznější firemní poutače – reklamní cedule a tabule, desky, štítová reklama, banery
 • Polepy výloh, reklamní polepy obchodů, samolepky na dveře
 • Samolepky na auto, reklamu na dopravních prostředcích, na autobusech
 • Polepy světelných panelů, informačních tabulí
 • Samolepky na zeď, reflexní samolepky
 • Polepy na reklamní stojany (chodníkové A-stojany, Á-čka)
 • Samostatné tištěné a řezané polepy na cokoliv, autopolepy

Pro řezání na plotru se používají nejčastěji standardní řady barevných samolepicích fólií. Trvanlivost – z hlediska životnosti barev se fólie vyrábějí ve třech kategoriích:

 • Krátkodobé pro aplikaci na 1-3 roky
 • Střednědobé 3-5 let
 • Dlouhodobé lité fólie pro 8-10 let.

Krátkodobé fólie jsou monomerické. Mají sklon se časem smršťovat, čímž se na jejích okrajích odhaluje vrstvička lepidla, které se špiní vlivem usazeného prachu. U střednědobých fólií je smršťování omezeno ztužením materiálu (PVC) nebo jsou polymerické. Nejkvalitnější jsou lité fólie, které jsou navíc tvárnější a umožňují i polepy zakřivených ploch.

Pokud se chcete odlišit a více zviditelnit, použijte speciální řady fólií:

 • Fluorescentní samolepky (dobře viditelné i za snížené viditelnosti) – pro akční nebo zvýrazněné nápisy a hesla
 • Reflexní (světlo odrážející) samolepky – rovněž zvýrazňuje grafiku účinkem světla projiždějicích vozidel nebo venkovního osvětlení. Funguje jako běžná odrazka.
 • Samolepky imitující pískované sklo – pro tvorbu dekorační grafiky nebo zakrytí (zneprůhlednění) skla.
 • Metalické a zrcadlové samolepky
 • Translucentní (prosvětlovací) – pro světelné reklamy
 • Další speciální fólie např. karbonové atd.

Řezaná grafika se lepí na daný povrch pomocí aplikační fólie mokrou nebo suchou cestou. Barevná škála je omezena barevnými řadami vzorníků fólií!

CENOVÁ KALKULACE: Tištěná grafika dnes vychází v mnoha případech levněji než grafika řezaná na plotru. Nicméně nevýhodou je její kratší životnost oproti grafice řezané. V případě dlouhodobých aplikací je lepší zvolit sice trochu dražší, ale trvanlivější klasickou řezanou samolepku. Obecně jsou samolepky nejlevnější reklama. Rozdíly v ceně nejsou nějak zásadní. Barvy některých řezacích fólií jdou mimo gamutbarevný rozsah – tisku (nedají se vytisknout) nemluvě už o speciálních fóliích. Řezaná grafika tak v mnoha případech stále je a zůstane nezastupitelnou formou reklamy.

O nás

Jsme malé reklamní studio s malými provozními náklady, cenová hladina je proto nižší než u mnoha pražských firem.

Uvedené ceny jsou spíše orientační. Pro Vaši poptávku vždy vyžadujte kalkulaci. Cenu může ovlivnit i vytížení výrobní kapacity a to oběma směry.

V době nevytížení kapacity a zvláště v zimním období můžete pořídit Vaši reklamu se slevou.

HALLO Reklama

Máte zájem o některou z našich služeb?